Expedicia Draci Hradok 23.10.

Expedície a výjazdy na západnom Slovensku.

Re: Expedicia Draci Hradok 23.10.

Poslaťod PeterP » Uto 25. Okt 2011 10:55:14

Keď už sa tu viacerí tak rozpísali, pridám sa aj ja ... ;)

Predom by som rád povedal za seba ( a asi aj za sekciu "domáci lexan" 8-) ), že som na "oficiálne" organizovanej RC OFF Road akcii bol prvý krát, čím chcem chcem požiadať o určitú zhovievavosť zo strany ostrieľaných expedičných borcov k mojím postrehom a otázkam.

Trať bola viac krát zhodnotená ako nenáročná, takže s chcem opýtať, čím je daná vyššia náročnosť trate ?
Je to dlžka trate, sklon terénu, viac blata a vody ?
To by som ešte bral a myslím, že takáto trať by sa dala vytýčiť aj v okolí Dračieho hrádku

Ale ak má byť kritériom náročnosti pravdepodobnosť takmer 1/3, že na akcii poškodím model ( ak mám brať vážne spomínané 30 % straty), s tým by som si dovolil polemizovať.

Z môjho pohľadu by expedičné trate pre RC modely mali byť v peknom prostredí, zaujímavé a predovšetkým také, ktoré by trochu reálne auto mohlo aspoň teoreticky prejsť.
Nemám nič proti horolezectvu ani potápaniu, ale bez auta je to, myslím, lepšia zábava :D

Viem, že jednoduchou odpoveďou na moju otázku je, že príď sa pozrieť napr. do Bystrice.
Ale vzhľadom na to, že na jar sa (vraj) plánuje v BA ďalšia akcia, pomohlo by , ak by sme si ujasnili, čo kto od expedície očakáva.
( minimálne preto, aby som vedel, či si mám na nosenie grilu a uhlia zháňať nejakého sherpu :D )

K samotnej nedeľnej akcii by som dodal, že na rozdiel od Lackey-ho som bol veľmi príjemne prekvapený bohatou účasťou aut a ľudí. Tým skôr, že počasie bolo značne nevľúdne.
Osobitne oceňujem silnú účasť z BB.
Ja by som asi váhal v takej zime a daždi cestovať kvôli RC autám do Bystrice ... klobúk dole páni z BB.
Asi sme tu na dolniakoch nedostatočne zocelení :roll:

S tým tak trochu súvisí aj kritizovaný útek "domáceho lexanu" z trialovej sekcie.
Poniektorí z výpravy "klepali kosu" ( plátené tenisky sa neukázali tou najlepšou voľbou :twisted: ) a ja som mal ešte nejaké iné važne povinnosti. Takže sa ospravedlňujem, nabudúce sa (možno) polepšíme.

Ináč sa mi expedícia pačila. JanoS-ovými peknými brankami počínajúc, zaujímavými modelmi a dobrou náladou účastníkov (napriek počasiu) končiac. Trialovú sekciu by som do budúcna navrhoval urobiť tak, aby sa viac jazdilo, než vyčkávalo v rade. Terén je tam zaujímavý, škoda ho nevyužiť vo väčšej miere.

A nálepky na auto boli úplne super :D
Obrázok užívateľa
PeterP
 
Príspevky: 47
Registrovaný: Pia 18. Feb 2011 16:55:37
Bydlisko: Bratislava

Re: Expedicia Draci Hradok 23.10.

Poslaťod hollyml » Uto 25. Okt 2011 17:00:04

PeterP píše:Trať bola viac krát zhodnotená ako nenáročná, takže s chcem opýtať, čím je daná vyššia náročnosť trate ?
Je to dlžka trate, sklon terénu, viac blata a vody ?
To by som ešte bral a myslím, že takáto trať by sa dala vytýčiť aj v okolí Dračieho hrádku

Ale ak má byť kritériom náročnosti pravdepodobnosť takmer 1/3, že na akcii poškodím model ( ak mám brať vážne spomínané 30 % straty), s tým by som si dovolil polemizovať.


Samozrejme 30% strata je myslena s trochou nadsazky (v BB sme znamy ako potapaci a vacsinou straty su na regloch aelektronike), ale prave ako pises na zaciatku prispevku. Dlzka, sklon, voda, blato. Rozne moznosti prejazdu atd..
Ale toto vsetko ste vy splnili. Mne osobne chybala asi len dlzka trasy. Ale aj na toto ste vopred upozornovali, ze trat nieje dlha ale pestra. A tak to aj bolo. Takze pravdupovediac cakal som nieco este jednoduchsie a vtom jarku sme dlzku nahnali.
A nakoniec dam zhrnutie, lebo tu a v predoslich prispevkoch mam mozno trochu protichodne nazory.
(+/-)
+ trasa v peknom prostredi
+ volba moznosti prejazdu
+ trialova cast

- kratka trasa
- v trialovej casti malo disciplin
A za pocasie nemoze nikdo. Mne osobne vyhovovalo aj to.
Obrázok užívateľa
hollyml
 
Príspevky: 1637
Registrovaný: Pia 21. Jan 2011 16:18:57
Bydlisko: Kordíky. Obec pri BB.

Re: Expedicia Draci Hradok 23.10.

Poslaťod lackey » Uto 25. Okt 2011 19:55:44

Pani, trial dopadol takto:

Kategoria Lexan:

Meno trestne body cas
1. Wlasto ......... 0. .......... 4:05
2. Juraj L. ........ 10. .......... 7:56
3. Peter Lavrik .... 50. .......... 6:10
4. Jajub L. ....... 100. .......... 9:00
5. Peter L. ........ 100. .......... 10:13
6. Martin P. ........ 160. .......... 14:05
7. Peter P. ......... 320. .......... 13:30

kategoria ABS

1. Sosky. 110. 8:40
2. Hollyml. 130. 9:41
3. lackey. 160. 6:31
4. Miro 210. 4:35
5. Pepo. 260. 8:44


kategoria CC

JanoS. 10. 17:06

Asi by sme mohli do buducna zjednotit pravidla a bodovanie a mozno casom zacat nejaku celorocnu sutaz. Napriklad za rok by bolo celkovo 6 pretekov ( po dva na kraj) a na konci roka by bol vyhlaseny vitaz.
lackey
 
Príspevky: 41
Registrovaný: Uto 05. Apr 2011 9:36:38

Re: Expedicia Draci Hradok 23.10.

Poslaťod Peter509 » Uto 25. Okt 2011 20:38:24

lackey píše:Asi by sme mohli do buducna zjednotit pravidla a bodovanie a mozno casom zacat nejaku celorocnu sutaz. Napriklad za rok by bolo celkovo 6 pretekov ( po dva na kraj) a na konci roka by bol vyhlaseny vitaz.


Jéééj, ja som bol tretí :lol: :roll:
Téma SK trial sa už rozoberá v inom vlákne ;)

http://www.rcexpedition.sk/forum/viewtopic.php?f=8&t=154
Obrázok užívateľa
Peter509
 
Príspevky: 2236
Registrovaný: Sob 22. Jan 2011 16:35:55
Bydlisko: Nemce, okres Banská Bystrica

Re: Expedicia Draci Hradok 23.10.

Poslaťod JanoS » Uto 25. Okt 2011 21:59:09

JES, som prvý :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:
ale keby sa mi na navijákovaní nepotrhalo trikrát lano, tak by vás moje Pájo ešte popreháňalo :D
Mitsubishi Pajero Metal top || Bruder CAT 246 RC conversion || Hexakopter XL
--
HITEC Optic 6 sport 40 MHz, 59 kanál
Graupner MX-12, 2,4 GHz
---------------------------------------------
project Nissan Patrol GR Y60
project Suzuki Jimny 2010
Obrázok užívateľa
JanoS
 
Príspevky: 365
Registrovaný: Sob 22. Jan 2011 18:41:05
Bydlisko: Viničné/BA/MT

Re: Expedicia Draci Hradok 23.10.

Poslaťod JurajL » Štv 27. Okt 2011 18:22:21

No...konečne sa mi aktivovalo konto, tak sa môžem aj ja pripojiť so svojimi postrehmi.
Vikednova expedička bola vôbec prvá takáto akcia, na ktorej som bol a určite ma nesklamala.
Napriek nie ideálnemu počasiu sa nás zišlo slušne veľa čo je super. Atmosféra bola fain a konečne som videl naživo niektoré pekné autá.
Už to tu bolo párkrát spomenuté, tie nálepky sú naozaj veľmi vydarené a autorom patrí môj obdiv.
Dĺžka trasy bola podľa mňa, vzhľadom na časové a poveternostné podmienky, dostatočná. Trial bol tiež vydarený a zaujímavý.
Celkové dojmy nňa a aj ostatných, čo majú za menom písmeno "L" sú super a budeme radi ak sa z tejto akcie stane tradícia.
JurajL
 
Príspevky: 1
Registrovaný: Uto 25. Okt 2011 22:43:23

Re: Expedicia Draci Hradok 23.10.

Poslaťod cracatith » Ned 15. Jan 2012 12:31:32

mám dojem že sa to tu ,,ztrialováva,, :roll: ta ne?
CARISMA RANGE ROVER CAMEL TROPHY SLOVAKIA
CC02 LAND ROVER D90 CAMEL TROPHY SLOVAKIA
MST CMX LADA NIVA TRIAL SLOVAKIA TEAM
PRAGA V3S Plachta s rukou a poľná kuchyňa
cracatith
 
Príspevky: 1380
Registrovaný: Pia 06. Jan 2012 15:07:08
Bydlisko: Dolné Hámre

Re: Expedicia Draci Hradok 23.10.

Poslaťod hollyml » Pon 16. Jan 2012 20:51:12

Trial ako sutazna disciplina offroadovej sceny sa udomacnuje aj v RC svete a zacina byt sucastou kazdej dobrej expedicie.
Obrázok užívateľa
hollyml
 
Príspevky: 1637
Registrovaný: Pia 21. Jan 2011 16:18:57
Bydlisko: Kordíky. Obec pri BB.

Re: Expedicia Draci Hradok 23.10.

Poslaťod PeterP » Ned 26. Feb 2012 20:49:03

Konečne uzrelo svetlo sveta ( a webu) video z jesennej expedície na Dračom Hrádku.
Je trochu dlhšie ( cca 2x 10 minút) ale dúfam, že sa bude páčiť.

Autori sa ospravedlňujú za dlhšiu dobu spracovania, ale lepšie neskoro, ako nikdy ;)

Časť 1
http://www.youtube.com/watch?v=HLJQwhCVu8s

Časť 2
http://www.youtube.com/watch?v=1wNQkGIKFek&feature=youtu.be
Obrázok užívateľa
PeterP
 
Príspevky: 47
Registrovaný: Pia 18. Feb 2011 16:55:37
Bydlisko: Bratislava

Re: Expedicia Draci Hradok 23.10.

Poslaťod Peter509 » Ned 26. Feb 2012 23:18:43

Wow, wow, a este raz wow. Super hudba, presne podla mojho gusta, strih a spracovanie videa paradne. Aj hlava sa mi kus zatocila :D
Obrázok užívateľa
Peter509
 
Príspevky: 2236
Registrovaný: Sob 22. Jan 2011 16:35:55
Bydlisko: Nemce, okres Banská Bystrica

PredchádzajúciĎalší

Späť na Západné Slovensko

Kto je on-line

Užívatelia prezerajúci fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný a 5 hostia

cron