Expedícia Sandberg

Expedície a výjazdy na západnom Slovensku.

Re: Expedícia

Poslaťod PeterP » Pon 20. Feb 2012 14:54:16

murgi píše:Nuz pekne ste si zajazdili. Ozaj preco tam nemate sneh? ci ste ho pred akciou poriadne odhrnuly? :lol:


Jasne ... skoro všetko sme odhrnuli.
Ale predtým sme absolvovali výcvik v Čadci, kde majú byť tie Majstrovstva Slovenska vo frézovaní :D
Obrázok užívateľa
PeterP
 
Príspevky: 47
Registrovaný: Pia 18. Feb 2011 16:55:37
Bydlisko: Bratislava

Re: Expedícia

Poslaťod petos » Pon 20. Feb 2012 16:07:23

TRX6
SCX10
Obrázok užívateľa
petos
 
Príspevky: 718
Registrovaný: Sob 22. Jan 2011 15:11:05
Bydlisko: BB

Re: Expedícia

Poslaťod sosky » Pon 20. Feb 2012 20:13:04

Nechapem preco sa prebera pojazdenie na ceskom fore ked mame slovenske ale slovak vlezie do kazdej riti na to som si uz zvykol tak to piste dalej na ceske forum a nahanajte s dvomi autami aj ked teraz sa vas zislo celkom slusne.Nabuduce to dajte aj sem diky.
Obrázok užívateľa
sosky
 
Príspevky: 292
Registrovaný: Str 26. Jan 2011 19:36:12
Bydlisko: Zvolen

Re: Expedícia

Poslaťod Peter509 » Pon 20. Feb 2012 21:02:29

sosky píše:Nechapem preco sa prebera pojazdenie na ceskom fore ked mame slovenske ale slovak vlezie do kazdej riti na to som si uz zvykol tak to piste dalej na ceske forum a nahanajte s dvomi autami aj ked teraz sa vas zislo celkom slusne.Nabuduce to dajte aj sem diky.


Súhlasím so Soskym. A ja najbližšie vyhlásim jazdenie pre stredné SVK na maďarskom fóre 8-)
Obrázok užívateľa
Peter509
 
Príspevky: 2236
Registrovaný: Sob 22. Jan 2011 16:35:55
Bydlisko: Nemce, okres Banská Bystrica

Re: Expedícia

Poslaťod PeterP » Pon 20. Feb 2012 21:49:22

sosky píše:Nechapem preco sa prebera pojazdenie na ceskom fore ked mame slovenske ale slovak vlezie do kazdej riti na to som si uz zvykol tak to piste dalej na ceske forum a nahanajte s dvomi autami aj ked teraz sa vas zislo celkom slusne.Nabuduce to dajte aj sem diky.


Možno by nebolo od veci jednať trošku slušnejším tónom ... :?
Skús sa zamyslieť, prečo asi na to nemenované české fórum chodi toľko ľudí aj zo Slovenska.

Ale nebudem to už rozmazávať.
Písal som, že už budeme dávať pozvánky aj sem a keď bude záujem zo strany maďarských kolegov, tak aj na maďarské fórum. ;)
Obrázok užívateľa
PeterP
 
Príspevky: 47
Registrovaný: Pia 18. Feb 2011 16:55:37
Bydlisko: Bratislava

Re: Expedícia

Poslaťod pepo » Uto 21. Feb 2012 0:22:14

Musim reagovat. No skusme sa zamysliet :idea: !. Prečo ? Preto že je tam toho viac popísaného, pretože tam chodí viac ľudí ? Veď ale ako chceme dosiahnuť popularitu RC na SVk keď všetko šírime a riešime na CZ fore. Ja nemám nič proti kolegom z CZ ale toto fórum bolo založené z nejakého dôvodu, má prezentovať naše aktivity na SVK. Vieme všetci že nemôžme čakať obrovský nárast záujmu za 2 dni. Ale prečo sa prezentovať mimo SVk keď možnosť je aj tu. Nám ide len o to sa zviditelnit, dostat tento konicek medzi ludi na SVK a ukazat ze aj slovač je schopná a má ľudí ktorí niečo dokážu. Mňa ako jedného zo zakladateľov skupiny RCexpedition mrzí že sa to vybralo týmto smerom, že nie sme schopný sa zjednotit a konkurovat okolitým krajinám respektíve klubom. Tu nejde o to že ste boli 2 dohodnuty na poobednu expedicku. Tu ide o to že český kolegovia vedia viac ako mi na SVK. Ved ja ani neviem kolko vas vlastne v BA je, traja ? piati? desiati? . Nemame ziadny prehlad. Ved sme tak mala krajina. Ak mate nejake napady alebo podnety co Vam tu chyba sem s nimi. Snažíme sa robit všetko preto aby to tu fungovalo a zveladovalo sa každým rokom. Nechcem nikoho urážat ani odsudzovat len si myslim ze spolocne dokazeme viac.
Obrázok
pepo@rcexpedition.sk
+ 421 917 111 566

MITSUBISHI L300, podvozok AXIAL SCX10, obutie: RIPSAW 1.9, HOBBYKING 2 kanál - 2.4GHz
Obrázok užívateľa
pepo
 
Príspevky: 775
Registrovaný: Štv 20. Jan 2011 21:07:06
Bydlisko: Kordíky - obec pri Banskej Bystrici ( koniec sveta )

Re: Expedícia

Poslaťod Peter509 » Uto 21. Feb 2012 14:44:48

Pepo, palec hore. Plne súhlasím. Ako sa založilo toto fórum a stránka www.rcexpedition.sk , tak som prestal chodiť na české.

Howg :ugeek:
Obrázok užívateľa
Peter509
 
Príspevky: 2236
Registrovaný: Sob 22. Jan 2011 16:35:55
Bydlisko: Nemce, okres Banská Bystrica

Re: Expedícia

Poslaťod JanoS » Uto 21. Feb 2012 22:52:23

No keď sme pri tom, ja som posledné týždne, skoro mesiace nemal moc času, a preto som sa nejako do ničoho nezapájal, tá pepova poznámka, že koľko nás v okolí BA je sedí, pretože sa mi zdá, že sa to tu v okolí dosť rozrástlo (ja som momentálne tak isto stratil prehľad). Ono to naozaj nie je jednoduché fungovať "schyzofrenicky" na dvoch fórach + ak má k tomu človek aj ďalšie aktivity. Takto som dopadol napr. ja. Potom je to o tom, že človek iba sleduje, prípadne prispieva na fóra a popri iných veciach nestíha stavať a opravovať autá, alebo naopak. Ak sa môžem zaradiť k spoluzakladateľom fóra, tak za seba môžem povedať, že som rád že v priebehu krátkeho času sa k nám pridalo toľko ľudí, prípadne sa spojili a o sebe dozvedeli viaceré RC skupiny po celom Slovensku. Myslím, že vtedy na našej prvej akcii (ešte ako RC Pajero-Club) sme to postavili na celkom dobré základy a teraz sa to pekne posúva ďalej, objektívne - hlavne vďaka Bansko-Bystričanom. Mňa osobne mrzí, že som stál pri základoch a teraz sa trochu vzďaľujem.

To že viacerí fungujú na susednom fóre je podľa mňa logické, to však nie je dôvod aby sme nerozvíjali naše fórum. Skúsim napísať prečo je to tak aspoň v mojom prípade.
V čase keď som s RC začínal, tak som poznal Tamiya fórum od ktorého sa odčlenilo RC4x4. To naše ešte nebolo ani v pláne. Nemám vo zvyku sa registrovať kade-tade, tak som sa asi po roku študovania príspevkov zaregistroval. Je pravda, že to fórum obsahuje množstvo skúseností a nájdu sa tam ľudia, ktorí sú ochotní pomôcť. Preto som si založil aj vlastné vlákno s Pajerom. Potom sme začali fungovať tu na Slovensku a začala schyzofrénia. Viedol som dve paralelné vlákna, jedno v ČR, druhé u nás. Po známych problémoch s našim serverom a aj po neúspešných pokusoch o obnovenie príspevkov vznikla sekcia RC Expedition. Medzi tým som sa pustil do stavby Jimnyho a prezentoval ho na RC4x4, a aby som sa vyhol virtuálnej schyze, tak som už ďalšie svoje vlákna tu nezakladal, ale to neznamená že som na naše fórum zanevrel (podporujem ho ďalej a aj medzi potenciálnymi novými členmi propagujem). Ale zase na druhej strane si myslím že je dobré ak vedia o nás aj na iných fórach, napr. kam chodíme jazdiť, aké máme akcie (sme predsa jedna komunita s rovnakým koníčkom), možno sa aj oni pridajú k nám, viď posledná akcia v BB.
To že sa niektorí modelári dostanú najprv k českému fóru je možno vecou náhody a možno aj väčšieho množstva informácií (mne osobne je ľúto prestať chodiť na české fórum práve kvôli množstvu info), ktoré sú na danom fóre, ale nepovažoval by som to za tragédiu a časom sa určite u nás dostane do povedomia prioritne naše fórum ale chce to pridávať skúsenosti a predstavovať svoje modely a projekty na ktorých pracujeme (a teraz idem proti sebe).

Áno informácia že sa koná nejaký výjazd v okolí BA mohla byť posunutá aj na naše fórum, ale asi by sa tu nedostala k cieľovej skupine, keďže na fotkách z výjazdu som videl plno ľudí, čo som nepoznal a plánovači výjazdov boli v domnení že sa zídu v počte dva a pol. Keby som nedostal info od PetaP, tak by som ani nevedel, že sa niečo chystá (dovtedy som nebol na oboch fórach určite vyše mesiaca).

Asi by sa dalo pokračovať, ale končím lebo som to nejako moc natiahol. Snáď sa treba iba poučiť, prestať sa "ofukovať" že tí a hentí a zlepšiť spomínanú komunikáciu aj za cenu virtuálnej schyzofrénie.
Mitsubishi Pajero Metal top || Bruder CAT 246 RC conversion || Hexakopter XL
--
HITEC Optic 6 sport 40 MHz, 59 kanál
Graupner MX-12, 2,4 GHz
---------------------------------------------
project Nissan Patrol GR Y60
project Suzuki Jimny 2010
Obrázok užívateľa
JanoS
 
Príspevky: 365
Registrovaný: Sob 22. Jan 2011 18:41:05
Bydlisko: Viničné/BA/MT

Re: Expedícia

Poslaťod Wlasto » Str 22. Feb 2012 10:16:24

I keď veľa nepíšem, snažím sa prikladať pravidelne ruku k dielu. Nevidím problém v navštevovaní susedného fóra, veď je tam viac ľudí, viac skúseností .... téma o úpravách špeciálov ako má JanoS a názory iných skúsených konštruktérov sú naozaj fajn. Ale mi sme azda horší ? Je logické že každý chce viac, ale preto musíme priniesť aj daň času. Ja osobne nemám čas sledovať obe fóra a vôbec už nie písať o úpravách na mojom vozidle, som rád že si stíham aspoň pravidelne otvárať kolonku „expedície a výjazdy“ . Ak niečo neviem tak si prečítam a spravím, prípadne zavolám či napíšem. No omnoho podstatnejšie je zviditeľniť našich mini expedícií. Ak ste postrehli naša BB banda je mnoho krát schopná vycestovať kamkoľvek v rámci SR, pretože vždy vieme naplniť aspoň jedno auto. No môžeme , keď ani nevieme že sa niečo niekde deje ?? Mám rodinu v Čechách a nemám žiadne predsudky o tom kde píšem. Ale ak chcem ísť jazdiť na Slovensku napíšem to sem. Ak pôjdem za rodinou do Čiech a vezmem auto napíšem to na České fórum. To mi príde vcelku logické... No nie ? :geek:
Obrázok užívateľa
Wlasto
 
Príspevky: 147
Registrovaný: Štv 20. Jan 2011 22:36:14
Bydlisko: Banská Bystrica

Re: Expedícia

Poslaťod pepo » Str 22. Feb 2012 11:20:20

Som rad ze sa diskusia rozbehla. Nikomu nechcem vycitat to ze navstevuje ine fora - bozechran. Tiez som vyrastal na 4x4.cz . Tu ide iba o kmunikaciu a informovanost. JanoS pamatas sa na prvu expedicku este rcpajeroclubu vo vlkanovej? :D ake sme kuli plany?Na zaciatku sme boli len mi traja a mas pravdu ze sa to rozrastlo. Vzdy budeme ako zakladatelia mi traja Ty, ja a hollyml proste je to tak. No napriklad o jimnym sme sa dozvedeli nie z rcexpedition fora ale od teba osobne na bb expedicii a popritom na cz uz frcala tema ale to uz zachadzam zbytocne hlboko. Ale z casom ta plne chapem tiez ho nemam vela, ale wlasto ma jednu pravdu ze bb banda chodi vsade kde sa da. Uz som pisal niekolko krat ze mojim cielom a myslim ze aj ostatnych je konkurovat takym skupinam ako je napr 4x4.cz a ukazat aj inym krajinam co sme zac.
Obrázok
pepo@rcexpedition.sk
+ 421 917 111 566

MITSUBISHI L300, podvozok AXIAL SCX10, obutie: RIPSAW 1.9, HOBBYKING 2 kanál - 2.4GHz
Obrázok užívateľa
pepo
 
Príspevky: 775
Registrovaný: Štv 20. Jan 2011 21:07:06
Bydlisko: Kordíky - obec pri Banskej Bystrici ( koniec sveta )

PredchádzajúciĎalší

Späť na Západné Slovensko

Kto je on-line

Užívatelia prezerajúci fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný a 9 hostia

cron